Csak előre egyeztetett időpontban lehet sétáltatni. Messenger üzenetben lehet időpontot foglalni a vasárnap délelőttönkénti nyilvános sétára. Érdemes legalább pár nappal előre időpontot foglalni mert korlátozott létszámot tudunk csak fogadni a biztonságos sétáltatás érdekében. (Csoportok esetén ez külön szervezést igényel)
Ha először jársz nálunk, olvasd el és írd alá az önkéntes sétáltatásra vonatkozó nyilatkozatot.
Dolgozóink és rutinos önkénteseink segítenek a kutyákat felszerelni, kihozni a kennelekből és vissza is ők viszik. A kapunál kívül (biztonságos távolságra a többi kutyától) -jelezve hogy visszatért a sétáról- meg kell várni, míg segítenek bevinni a kutyát. Kérj bátran segítséget, és kérünk légy türelmes amíg segíteni tudunk.
Ellenőrizd indulás előtt a felszerelést! A nyakörv nem túl laza vagy túl szoros? Csak az egy kennelben lévő kutyák sétálhatnak együtt. Másik kutyához sem a telepen belül, sem kint a séta alatt nem engedjük oda (legalább 3-5 méteres távolságot kell tartani). Amelyik kutya egyedül lakik egy kennelben, csak egyedül sétálhat. A szűkebb utakon, ösvényeken mindig rövid pórázon vezetjük a kutyát. Nem engedjük oda a szembejövő kutyához. A cicákra vigyázni kell! Hozzájuk sem engedjük oda a kutyákat (telepen belül és kívül is figyelni kell erre).
A kutyákat a pórázról elengedni sehol sem szabad, figyelve arra is, hogy ne csússzon ki vagy ne rántsa ki a kezünkből a kutya. Ha egy kutya elszabadulna, mindent el kell követni, hogy megfogd. Menj utána, hívogasd, de kergetni nem szabad! Amennyiben még figyel ránk ilyen esetben, a kutyától elfelé távolodva, leguggolva hívjuk magunkhoz és csatoljuk vissza a felszerelést. Abban az esetben, ha nem jön vissza hívásra, a menhely felé kell terelni (a többi sétáló kutyától távol tartva).
Tisztában kell lenni azzal, hogy több kutya sétál kint egyszerre a nyilvános séták idején és bármikor előfordulhat, hogy valamelyik elszabadul és akár az általunk sétáltatott kutyához odamegy (vagy akár nem menhelyes, póráz nélküli kutyával találkozunk). Kutyáink nincsenek egymáshoz szoktatva, ilyen esetben történhet verekedés, harapás, akár a sétáltató is megsérülhet. Mindent meg kell tenni, hogy az ilyen helyzetet elkerüljük.
Lakott területen (pl. Budaörsi Kamaraerdő) össze kell szedni a kutyák ürülékét, ehhez "kakis zacsit" tudunk adni, de ha tudtok hozni az nekünk segítség.
Hámot, nyakörvet nem szabad a kutyán hagyni séta után.
Amelyik kennelen ki van függesztve, hogy a kutya nem sétáltatható, azt szigorúan tilos kivinni! A karanténos és a látogatók elől elzárt helységekbe, területekre engedély nélkül belépni, benyúlni szigorúan tilos!
A környéken található kutyafuttatóban el lehet engedni a kutyát abban az esetben, ha más kutya nincs ott (kivétel akivel közös kennelben/kifutóban él). A dolgozóink/rutinos önkénteseink jelzik, hogy melyik kutyák mehetnek a futtatóba.
AZ ÁLLATOKAT ETETNI TILOS!
A menhely területén 16 éven aluli gyermek csak szülői felügyelettel tartózkodhat. 16 év feletti gyermek szülői felügyelettel, önállóan sétáltathat a menhely személyzete által számára kiválasztott kutyát. 16 év alatti gyermek önállóan még szülői felügyelet mellett sem sétáltathat kutyát! Hogy ők se maradjanak ki a közös séta élményéből, a szülő által pórázon vezetett kutyára még egy pórázt csatolhatnak, amelyet a gyermek tarthat. Az állatok kenneljeibe mindenki saját felelősségre nyúlhat vagy mehet be. A sétáltató felelőssége, hogy csak olyan kutyát vigyen ki sétálni, akit képes kontroll alatt tartani. Egy felnőtt egy kutyát vihet. Az állatok hergelése, ijesztgetés és bárminemű bántalmazása szigorúan tilos!
A sétáltató az általa gondatlanságból előidézett balesetekért anyagi felelősséggel tartozik.
A FENTI SZABÁLYOK AZ ÁLLATOK ÉS AZ EMBEREK BIZTONSÁGÁT SZOLGÁLJÁK ÉS MINDENKIRE NÉZVE KÖTELEZŐEK!