Állataink

születési idő

2020

bekerülés ideje

2025.08

méret

közepes

nem

kan

szín

fekete

Noa

Noa, mákostésztás pofi, kurta farkinca, és csodaszép fülek. Nyáron érkezett Kelet-Magyarország egyik gyepmesteri telepéről, ahol éveket élt. Ott ahol nincs hétvégén önkéntesekkel séta, fűben szimatolgatás, csak a kennel van, csak egy szűk és zárt világ, a megszokott ingerekkel. Azt gondolnánk, hogy egy lelkileg megviselt kutya érkezik majd a menhelyre, és hát ez a gyönyörű legény teljesen rácáfol erre. Minden félelem nélkül indul velünk sétálni egy kis fotózásra, mintha mindig is pórázon sétált volna, nem rángat, nem húz, lazán jön mellettünk. Közben pedig szaglászik, megpróbálja beszippantani a mező izgalmas illat világát. Úgy figyel rám, mintha mindig is ismertük volna egymást, amint lehet azonnal hatalmas lendülettel bújik hozzám, hogy kontaktáljon, hogy megpróbálja bepótolni az eddig kimaradt törődést, simogatást, szeretetet. Ez a csupaszív legény csodaszép fekete bundában lakik, és ha figyel a világ rezdülésére, akkor megláthatjuk gyönyörű, égnek álló füleit is. Ha végre rátalál az igazi gazdi, akkor egy igazi energiával teli négylábú pajtása lesz neki, nem kell tartani az állandó kanapén ücsörgéstől, Noa még most fedezné fel a világot és ehhez kellő lendülete van. ❤️

 

Noa avagy Ninja. Kardja ugyan nincs, de fekete, nagyon jó rugói vannak, ha kell harcias, és korához képest, igen jó a kondija is.
Nagy macskavadász, szóval cicák közelében igen óvatosnak kell lenni, olyankor lemegy nála a függöny is, erővel kell elrángatni.
De emberek esetében, ha megkedvel, akkor nagyon kedves, játékos, szubmisszív, szófogadó.
Pórázon nagyon szépen sétál, ha csak hámban van, akkor picit hajlamos húzni, de ha megállsz kb. azonnal odajön.
Nagyon bújós, ragaszkodó kutya. A pocakját nagyon szereti, 28 kg-ja ellenére annyit eszik, mint egy 40 kg-os bull. Azután sír, hogy most komolyan ? Ennyi volt ? Ezt nevezitek Ti ebédnek ? Nevetségesek vagytok ! 😆
Kanokkal szemben reaktív, szukák esetében kicsit válogatós, de hát ez rendben is van 😄
Balról Nio, jobbról Petra a szomszédja, sosem volt semmi balhé.
Azt gondolom egyedüli kutyának lenne a legjobb, mert úgy veszem észre, nem szeret osztozni az ember szeretetén. Legalábbis óriási hisztit tud levágni, ha a szomszédot simogatják, de Őt nem.
Ha egy igazán gazdicentrikus, energikus, különleges megjelenésű kutyára vágysz, akkor lehet, hogy Ő a Te kutyád.
Gyere ki, ismerd meg, minden Vele töltött perc megéri, ezt garantálom !