Állataink

születési idő

2018

bekerülés ideje

2021

méret

nagy

nem

nőstény

szín

barna

Debi

A napokban töltötte be a 8. életévét. Négy éve, amikor először jártam a menhelyen, ő volt az első kutya, akivel sétáltam. Azóta is hihetetlen számomra, hogy egy ilyen kedves, édes kutya ennyi időt töltsön gazdira várva… szinte csak a bull jellegének “köszönhetően”.
Debi egy igazán különleges lelkű kutya: kedves, nyugodt és ragaszkodó – de idő kell neki, hogy megnyíljon. Nem az a típus, aki első találkozásra az öledbe ugrik… lehet, hogy másodikra vagy harmadikra sem. Viszont aki türelmet ad neki, egy hihetetlenül hűséges társat kap cserébe. ❤️
Több kutyával is szívesen sétál együtt a menhelyen, vannak is kedvenc sétapartnerei. Korábban másfél évvel ezelőtt “örökbe” fogadták, ahol egy hozzá hasonló kutyussal élt együtt. Sajnos néhány hónap után visszakerült hozzánk: a gazdik nem tudták megoldani, hogy autóval kiálláskor ne lógjon ki a kapunál, és játék és etetés közben a két kutya durvult. A visszakerülés megviselte – azóta egy kicsit szomorkásabb. 💔
Debi ivartalan, és csirkementes étrenden van, amitől szépen összeszedte magát. Egészséges, kiegyensúlyozott – de egyvalamire figyelni kell: a cicákat nem szereti, el is kapná őket, így cicás otthonba nem költözhet.

—————————————————————————————————————————-

Debi néhány hónap gazdis élet után visszakerült a menhelyre…
Hogy mi volt a „bűne”? Talán annyi, hogy több mozgást és foglalkozást igényelt volna, mint amit biztosítani tudtak a számára. Nem hiperaktív ő, de a „majd a kertben lemozgatja magát” nem elég számára, a napi legalább két alapos sétát mindenképp igényli. Határozott gazdit képzelünk el mellé, aki foglalkozik vele, megszabja a határokat, amit gyorsan meg fog tanulni, mivel jutalomfalattal jól motiválható, néhány vezényszót már most is jól ismer. Ha megtanulja hol a helye a falkában, problémamentes társ lesz, mert alapvetően egy nyugodt természetű kutya. Ezenkívül Debinek időt kell adni az ismerkedésre, nem olyasvalaki, aki azonnal meg tud nyílni. De ha esélyt és időt adsz neki, elnyered a bizalmát, és akkor meglátod, milyen barátságos kutya- felnőttekkel és gyerekkel egyaránt.
Ha séta közben más kutyákkal találkozik, nyugodt marad, ettől függetlenül inkább egyedüli kutyának ajánljuk, macska mellé pedig semmiképp nem.
Szeretnénk, ha Debi kapna még egy esélyt a gazdisodásra, hogy bizonyíthassa, jó kutya ő.